TEADLIKUD VALIKUD TOODETE PAKENDAMISEL

PAKENDI MATERJALI VALIKUD

LoodusSPAs me kasutame toodete pakendamisel erinevaid materjale -pabertuube, plastikut ja klaasi. Meie eesmärk pakendite valikul on ühendada keskkonnasäästlikkus, toodete head omadused ja toodete säilivus. Kreemid pakendame plastikpakenditesse, õlid aga tumedatesse klaaspudelitesse. Deodorantide pakendamisel kasutame keskkonnasõbralikke biolagunevaid pabertuube.

Looduskosmeetika pakendi valikul on tihti küsimus: kas klaas või plastik? Kumb on keskkonnale parem, kumb kasutajasõbralikum? 

Mõlemal materjalil on plussid ja miinused. Plastikpakend ei ole alati halvem valik ja plastikul on ka mitmed eelised keskkonnasäästlikkuse seisukohast. 

PAKENDI TEHNOLOOGIA, TOODETE HEAD OMADUSED JA SÄILIVUS

LoodusSPA tootmises on meie eesmärgiks tagada toodetele head looduslikud omadused ja koostise säilivus. Seda saame pakkuda kasutades kaasaegse tehnoloogiaga pakendeid. Näokreemide pakendamisel kasutame plastikust pumppudeleid, mis omavad kõik õhukindlat “airless” tehnoloogiat, kus pudelis oleval kreemil puudub kokkupuude õhu ja bakteritega.

• õhk ja bakterid ei pääse pudelisse
• õhukindel tehnoloogia aitab kreemi koostist ja omadusi paremini säilitada
• võimaldab hoida toodete koostise võimalikult loodusliku
• vähendame vajadust keemiliste säilitusainete järele
• pikem säilivusaeg annab võimaluse toodet kauem kasutada
• saame vähendada toodete raiskamist ja toetada jätkusuutlikkust
• keskkonda sattudes lagunevad looduslikud komponendid loodust säästval viisil
• lisaks hindavad meie kliendid kõrgelt pumppudelite kasutusmugavust

PAKENDI MATERJALI TAASKASUTUS

Klaas on kergemini ümbertöödeldav, kuid klaasi ümbertöötlemine kasutab 75 % tootmisaegsest energiakulust. Arvestades kogu elutsüklit, näitavad uuringud, et klaasi tootmine võib olla keskkonnale sama kahjulik kui plastiku tootmine. Ka mitmed plastikust materjalid on ümbertöödeldavad, mis aitab vähendada plastikjäätmete hulka.

PAKENDI MATERJALI TOOTMINE

Kuna klaasi tootmiseks kasutatakse liiva, mis on maailmas vee järel enim kasutatav ressurss, siis räniliiva kaevandamine võib põhjustada keskkonnakahju, maa seisundi halvenemist ja bioloogilise mitmekesisuse vähenemist. Plastiku tootmine on energiasäästlikum, kuna plastiku sulamistemperatuur on madalam.

PAKENDI TRANSPORT

Plastik on transpordil keskkonnasõbralikum, kuna on materjalina klaasist kergem. Seega klaaspakendite transport tekitab suurema süsiniku jalajälje. Samuti on klaasi miinuseks kergesti purunev materjal. Lisaks sellele, et purunemisel on klaas ohtlik vannitoas, vajab klaas transpordil ka tõhusamat kaitset. Klaaspakendite pakkimisel kulub rohkem kaitsvat täitematerjali, mis suurendab pakkematerjali jääke ning võtab transportimisel rohkem ruumi. Iga tarneahela etapp ( pakendi transport + valmistoote transport) sisaldab klaasi puhul oluliselt suuremaid transpordiraskusi.

DEODORANTIDE PAKENDAMISEL KASUTAME KESKKONNASÕBRALIKKE PABERTUUBE

Meie deodorantide pabertuubid on biolagunevad ja neid on lihtne kasutada.